حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

پنج شنبه, ۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 11 رمضان 1442 Thursday, 22 April , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1807×

بیانیه مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در پی محکومیت اهانت به پیامبر اسلام (صلوات الله علیه و آله)

شناسه : 8872 07 آبان 1399 - 9:32 102 بازدید ارسال توسط : منبع : خبرگزاری حوزه

مجمع جهانی تقریب با صدور بیانیه ای، اهانت امانوئل مکرون، رییس جمهور فرانسه به ساحت نورانی پیامبر اسلام (صلوات الله علیه و آله) را محکوم کرد. مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با صدور بیانیه ای، اهانت امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه به ساحت نورانی پیامبر اسلام (صل الله علیه و آله) را محکوم کرد. متن […]

پ
پ

مجمع جهانی تقریب با صدور بیانیه ای، اهانت امانوئل مکرون، رییس جمهور فرانسه به ساحت نورانی پیامبر اسلام (صلوات الله علیه و آله) را محکوم کرد.

مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با صدور بیانیه ای، اهانت امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه به ساحت نورانی پیامبر اسلام (صل الله علیه و آله) را محکوم کرد.

متن این بیانیه به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«وَمَا أَرْسَلْنَاکَ إِلَّا رَحْمَهً لِّلْعَالَمِینَ»

پیام مهربانی، صلح و راستی پیامبر عظیم الشأن اسلام از پس قرنها، همچنان به گوش می رسد و دلهای مرده و سخت را به غمزه ملاطفت و مهربانی نرم می کند. اما به گواهی تاریخ، خواب زدگان مُهر بر دهان خورده، یارای پذیرفتن نور را ندارند و چنان به خوی تعصب و دشمنی دچارند که نه زیبایی را می فهمند و نه آزادی را و هر دستاویزی را بهانه دمیدن بر آتش حماقت خود خواسته و آتش افروزی بی منطقشان می کنند.

ما معتقدیم که طراحان اصلی این جریانهای افراطی سردمداران نظام سلطه و صهیونیست های هتاک هستند که در این هنگامه می کوشند با تولید وحشت و خشونت به نام اسلام، تئوری ناجوانمردانه اسلام هراسی را ترویج کنند و از این آب گل آلوده طرفی برای خود ببندند که برای مردمان آن دیار ثمری جز ناکامی در پی نداشته است.

به رئیس جمهور فرانسه توصیه می کنیم از ترویج توهین در روزنامه ها و رسانه ها دست بردارد و با ادیان دیگر به احترام رفتار کند. تجویز توهین و اهانت به ساحت مقدس پیامبر اعظم (صلی الله علیه وآله وسلم) به اسم آموزش آزادی بیان همچون تجویز آموزش بددهانی است و این تجویزها در نهایت به نزاع ختم میشود. به توطئه گران و طراحان این اقدامات شوم اعلام می داریم که با تولید نقاب های دروغین افراطی و خشونتی، اسلام حقیقی پنهان نمی ماند و مکرتان به خودتان باز خواهد گشت.

مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ضمن ابراز خشم از اقدامات دامنه دار رسانه های مغرض در توهین به ساحت مقدس پیامبر نور و مهربانی، جانب داری از این رویداد شوم را محکوم می کند. هشدار می دهیم که آتشی که اکنون در آن می دمید، ناگهان دامان بی کفایتی خودتان را خواهد گرفت، چرا که آزادگان و جوانمردان عالم تزویر و تاریکی را از نور و روشنی به راحتی تمیز میدهند. ما از همه مسلمانان در سراسر جهان میخواهیم با حفظ هوشیاری و بصیرت ورزی، تزویر توطئه گرانی که این بازی از پیش باخته را طرح کردند به خودشان برگردانند. ان شاء الله.

مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.