حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

پنج شنبه, ۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 11 رمضان 1442 Thursday, 22 April , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1801×

بهترین تعبیر روانشناسانه از جایگاه همسران در بیان امام رضا (علیه السلام)

شناسه : 8692 03 آبان 1399 - 16:05 71 بازدید ارسال توسط : منبع : خبرگزاری حوزه

امام رضا (علیه السلام) در روایتی می فرمایند: «زن سایه مرد است و مرد، سقف آبروی زن»؛ در هیچ کتاب روانشناسی چنین توصیفی برای زن و مرد ارائه نشده است. حجه الاسلام سلیمانی، با حضور در جمع طلاب و اساتید حوزه علمیه الزهرا (سلام الله علیها) بافق، در بیان طرق کمال انسان، اظهار داشت: در […]

پ
پ

امام رضا (علیه السلام) در روایتی می فرمایند: «زن سایه مرد است و مرد، سقف آبروی زن»؛ در هیچ کتاب روانشناسی چنین توصیفی برای زن و مرد ارائه نشده است.

حجه الاسلام سلیمانی، با حضور در جمع طلاب و اساتید حوزه علمیه الزهرا (سلام الله علیها) بافق، در بیان طرق کمال انسان، اظهار داشت: در نخستین روز خلقت انسان، بنیان خانواده توسط خداوند بنا نهاده شد و نقش هایی را برای زن و مرد را جهت سالم نگه داشتن این نهاد بزرگ از آفات، تعریف کرد.

حجه الاسلام سلیمانی اضافه کرد: موحد بودن، پاک بودن و پیرو خاندان عصمت (علیهم السلام) بودن، از نقش های همسران در تحکیم بنیان خانواده به شمار می رود و در همین جهت می شود به صفاتی از جمله عفیف بودن، صبر و بردباری، زیبایی، خوش خلقی برای زنان به عنوان نقش اصلی در خانواده اشاره کرد.

وی در ادامه گفت: مقدمات یک نسل بهشتی و خوب این است که دخترانی با خصوصیات مطرح شده را به عنوان مادر خانواده انتخاب نمایند؛ زیرا دین مادری را نمونه معرفی می کند که حق و حقیقت را به فرزندش معرفی می کند تا به سمت جبهه باطل گرایش پیدا نکند و نرود و در نتیجه در دنیا و آخرت بهشتی می شود.

وی همچنین اظهار داشت: امام رضا (علیه السلام) می فرمایند: «زن سایه مرد است و مرد، سقف آبروی زن»؛ در هیچ کتاب روانشناسی چنین توصیفی برای زن و مرد ارائه نشده است. به این معنا که مرد غیور، زن غیور تربیت می کند. هر چه آبرومندی مرد بیشتر باشد، زن نیز بیشتر آبرو نگه دار می شود.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.