حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

پنج شنبه, ۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 11 رمضان 1442 Thursday, 22 April , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1807×

اقامه اولین نماز جمعه در مراکش، بعد از بسته بودن هفت ماهه مساجد

شناسه : 8542 28 مهر 1399 - 16:49 93 بازدید ارسال توسط : منبع : شیعه نیوز

بعد از هفت ماه بسته بودن مساجد مراکش به علت شیوع کرونا، برای نخستین بار، نماز جمعه در مساجد سراسر این کشور با حضور هزاران نمازگزار اقامه شد. اولین نماز جمعه در ۱۰ هزار مسجد این کشور بعد از هفت ماه تعطیلی، با تصمیم وزارت اوقاف و امور اسلامی مراکش، برگزار شد. این وزارتخانه قبل […]

پ
پ

بعد از هفت ماه بسته بودن مساجد مراکش به علت شیوع کرونا، برای نخستین بار، نماز جمعه در مساجد سراسر این کشور با حضور هزاران نمازگزار اقامه شد.

اولین نماز جمعه در ۱۰ هزار مسجد این کشور بعد از هفت ماه تعطیلی، با تصمیم وزارت اوقاف و امور اسلامی مراکش، برگزار شد.

این وزارتخانه قبل تر اعلام کرده بود که در همه مساجد، خطبه واحدی قرائت خواهد شد.

وزارت اوقاف مراکش نامه ‌ای به تمام نمایندگان مساجد صادر کرد که دربردارنده متن این خطبه یکسان است و درخواست اش از آنها این بود که تمام خطبای مساجد بازگشایی شده را مطله نمایند و از آنها درخواست شود که به آن پایبند باشند و در هیچ شرایطی دخل و تصرفی در آن ننمایند. خواسته دیگر از آنها این بوده که در صورت مخالفت با این دستورالعمل‌ ها، اداره مساجد را مطلع نمایند.

نماز جمعه مراکش که با مردم این کشور بسیار از آن استقبال کردند و نیز با رعایت فاصله ‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک اقامه شد، در شبکه ‌های اجتماعی این کشور، بازتاب گسترده‌ ای داشت.

بنا بر آماری که گزارش شده است، ۵۳ هزار مسجد در مراکش وجود دارد که تمامی آنها، از هفت ماه پیش جهت پیشگیری از شیوع کرونا بسته بودند. از این میان، تنها به ۵ هزار مسجد در سه ماه گذشته اجازه دادند که نمازهای روزانه را اقامه کنند اما اجازه اقامه نماز جمعه به آنها داده نشده بود.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.