حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

سه شنبه, ۱۴ مرداد , ۱۳۹۹ 15 ذو الحجة 1441 Tuesday, 4 August , 2020 ساعت تعداد کل نوشته ها : 813×

آیت‌الله محمد جعفری اراکی (دام عزه)

شناسه : 1701 01 بهمن 1397 - 13:27 250 بازدید ارسال توسط :

آیت‌الله محمد جعفری اراکی (دام عزه)

پ
پ

آیت‌الله محمد جعفری اراکی در سال ۱۳۱۰ شمسی در اراک متولد شد و از سن یازده‌سالگی برای شروع تحصیلات حوزوی وارد مدرسه حاج محمد ابراهیم اراک شد. پس از چهار سال در ۱۳۲۵ شمسی برای ادامه تحصیلات حوزوی به قم عزیمت کردند. مدتی در مدرسه فیضیه ساکن شد، که در آن زمان مرحوم شهید مطهری و آیت الله منتظری در این مدرسه مشغول به تدریس بودند.

در سال ۱۳۳۱ برای ادامه تحصیل به حوزه علمیه نجف می‌روند و از محضر اساتید آن زمان حوزه نجف مانند مرحوم آیت‌الله باقر زنجانی، میرزا حسن یزدی، آیت‌الله عبدالهادی شیرازی و آیت‌الله خویی در فقه و اصول بهره بردند. پس از حوادث خرداد ۱۳۴۲ و تشرف امام خمینی به نجف به‌مدت ۱۴ سال از محضر امام راحل استفاده کردند. همچنین در مدت حضور در نجف اشراف از محضر فقیه عارف آیت‌الله سید جمال‌الدین گلپایگانی بهره‌مند شدند.

استاد حوزه مروی در آن ایام در حلقه بحث حاج آقا مصطفی خمینی حضور داشتند و به‌همراه حاج باقر خوانساری، حاج شیخ حسن صافی، حاج سید محمدعلی ابطحی، سید عبدالرسول شریعتمدار جهرمی و شیخ جواد کربلایی بحث علمی داشتند.

در سال ۱۳۶۵  و پس از ۳۴ سال کسب فیض از محضر علمای نجف بر اثر فشار حکومت بعثی عراق به ایران برگشتند و تاکنون بیش از سه دهه است که چراغ

بحث و تدریس خارج فقه و اصول را در حوزه علمیه مروی روشن کرده و با تربیت شاگردان فراوان به محافل درسی حوزه تهران گرمی بخشیده است.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.